Використання полювання і збирання як технології виживання мало великий вплив на соціальну структуру і культуру суспільства.
Емпіричні соціологічні дослідження являють собою методи та технології збору соціальної інформації – встановлення та узагальнення соціальних фактів посередництвом прямої або непрямої реєстрації подій, характерних для вивчення соціальних явищ та процесів.
— поповнення за рахунок дітей, які визнані представниками цього суспільства;
Соціологія Е. Дюркгейма. Головна особливість концепції Дюргкейма: соціальне треба пояснювати соціальним. Він сформулював свій основний постулат: “Соціальні факти треба розглядати як речі, вони існують поза людиною та здійснюють на неї примусовий вплив.
Вона включає різні форми об’єднання людей і способи, за допомогою яких вони взаємодіють один з одним. Іншими словами, це все людство в минулому, теперішньому та майбутньому.
як мала соціальна група, заснована на шлюбі чи кревній спорідненості, члени якої об’єднані спільним побутом, взаємною моральною відповідальністю, взаємодопомогою.
Сукупність людей, яких об’єднують спільні інтереси, діяльність та спілкування
Там створювалися також і різні майстерні - для виготовлення зброї, а також особистого одягу для знаті, ювелірних виробів і та ін.
Використовував термін “соціальна фізика”, але потім, коли це ім’я почали застосовувати до демографії, видумав соціологію. Відокремлення наук від метафізики та теології – головна ідея позитивізму Конта. Термін “позитивний” Конт вживає у п’ятьох значеннях:
Суспільство — сукупність усіх засобів взаємодії та форм об’єднання людей, що склалися історично, мають спільну територію, загальні культурні цінності та соціальні норми, характеризуються соціокультурною ідентичністю її членів.
Соціологія дуже широко вивчає громадську думку – це один з її основних предметів. Громадську думку вивчають такими способами:
Вчені виділяють наступні види суспільств: первісне, рабовласницьке, феодальне, капіталістичне, соціалістичне.
Масова свідомість – це широка сукупність ідей, уявлень, ілюзій, почуттів, настроїв, що відображають всі без винятку сторони життя суспільства, що приступні для мас і здатні викликати їхній інтерес.
Структура соціології включає соціальну статику (вивчення Суспільство соціальної структури) та соціальну динаміку.